آیین نامه و مقررات آموزشی

1-  تمامی تصمیمات در جلسات شورای آموزشی و تربیتی مدرسه به تصویب می رسد که برای اعضای شورا ، اولیای محترم و دانش آموزان عزیز لازم الاجرا می باشد .

2-  مشاوره و برنامه ریزی آموزشی توسط مدیرپایه که حلقه ارتباطی میان دانش آموز و خانواده و معلمان مدرسه می باشد به اجرا در خواهد آمد تا مشکلات فردی و جمعی دانش آموز در محیط مدرسه و خانه بررسی و در جهت حل مشکلات اقدام لازم بعمل آید .

3-  ساعت شروع کار مدرسه ساعت 7:05 صبح خواهد بود لذا دانش آموزان عزیز حتی الامکان ساعت 7صبح در مدرسه حضور یابند .

4- پایان فعالیت آموزشی مدرسه از روز شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:15 می باشد .

5-  به شما دانش‌آموزان عزیز توصیه می‌شود تکالیف هر روز را،همان روز به انجام برسانید چون یادگیری عمیق‌تر و ماندگار‌ تر خواهد شد.

6-  با توجّه به نقش مؤثر و کلیدی تمرین در یادگیری و تثبیت آموخته ها از اولیای محترم تقاضا می شود نظارت دقیق نسبت به انجام تکالیف روزانه‌ی فرزندشان داشته باشند. لازم به ذکر است ،به ازای انجام ندادن تکلیف، مرتبه اول 25/0 ، مرتبه دوم 5/0 و مرتبه سوم 75/0  نمره تا سقف 5/1  نمره از نمره‌ی مستمر، عملکرد ماهانه کسر خواهد شد و در صورتی که تعداد نقص تکلیف از حد متعارف بیشتر شود از ولی دانش آموز برای بررسی و تصمیم گیری دعوت به‌عمل می‌آید .

7-  عملکرد آموزشی دانش آموزان به طور مداوم و منظم در شورای آموزشی ارزیابی می شود .

8- وضعیت آموزشی دانش آموزان اعم از جایگاه کلاسی و پایه ای آن ها در خودارزیابی ها و آزمونک ها و عملکرد مطالعاتی و انجام تکالیف در سامانه (( مدبّر )) ثبت می شود و اولیاء محترم می توانند از طریق آدرس dabirestanetalash.ir با استفاده از نام کاربری و کلمه‌ی عبور اختصاصی خود که از معاونت فناوری دریافت می کنند ، به صورت روزانه و هفتگی از آن مطلع گردند .

9-  لازم به ذکر است درصورتی که دانش آموز نمره حدنصاب را در آزمون های ( هفتگی ، آزمونک ، تشریحی ، هماهنگ و... ) مربوطه را کسب ننماید با تصمیمات ذیل مواجه خواهد شد :

الف : تذکر به دانش آموز توسط دبیر و درج در دفتر نمره دبیر .ب:گفتگوی مشاوره‌ای توسط مدیر پایه ج : اخذ تعهدکتبی مبنی براصلاح برنامه‌ی مطالعاتی وجبران نواقص. د : دعوت از ولی دانش آموز جهت نشست مشترک با مدیر پایه و دبیر برای یافتن راهکاری معقول و منطقی در راستای اصلاح وضعیت آموزشی دانش آموز.

10-  عدم موفقیت دانش آموز در مسائل آموزشی و ناسازگاری با مدرسه و یا سایر دانش آموزان در شورای مدرسه بررسی شده و نتیجه ی تصمیم به اطلاع ولی گزارش خواهد شد .

 11-  از سامانه ی پیام کوتاه با شماره 30007279727972 و کانال تلگرام مدرسه  ( @dabirestanetalash_ir ) جهت اطلاع رسانی به اولیاء استفاده خواهد شد . 

12-  دفترچه ای برای رسیدگی به مشکلات درسی، انضباطی و اخلاقی فرزندتان تهیه کنید و نقاط ضعف و قوّت او را درحضورخودش ثبت و بررسی نمایید .