نکاتی پیرامون آزمون های مدرسه

استفاده از آزمون برای تشخیص و تبیین وضع آموزشی موجود و برنامه ریزی برای رسیدن به وضع آموزشی مطلوب به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های مدرسه تلاش تلقی می­شود لذا با برگزاری آزمون های مستمر اهداف ذیل را دنبال می­کنیم:

1- ارزشیابی از لایه های مختلف آموزش در مدرسه.

2- تعیین سطح آموزش کلاس برای معلمان.

3- کمک به پیشرفت تحصیلی دانش آموزان.

خودارزیابی ها:

در روزهای یکشنبه و سه شنبه در زنگ خودارزیابی آزمونهایی 10 نمره ای شامل انواع سوالات تشریحی، تستی، جای خالی، درست و نادرست و کوتاه پاسخ برگزار خواهد شد ، جدول زمانبندی خودارزیابی در انتهای تقویم اجرایی می باشد .

نمرات دانش آموزان در این آزمونها توسط معلم و مدیر پایه رصد شده و روند پیشرفت دانش آموز کنترل می­گردد و مشاوره های لازم برای اصلاح نواقص احتمالی ارائه خواهد شد. در صورت مشاهده مجدد نمره‌ی پائین تر از حد مطلوب نشست های تخصصی دبیر و مدیر پایه با ولی دانش آموز جهت بررسی وضعیت وی و ارائه‌ی راهکارهای لازم تنظیم خواهد شد.

آزمون های هماهنگ :

برای آشنایی و افزایش مهارت تست زنی و به منظورآمادگی و ارتقای علمی هرچه بیشتر دانش آموزان و سنجش آنها و با توجه به تجربه‌ی خوب این آزمون ها در روند رو به رشد آموزشی دانش آموزان در سالهای گذشته ، در سال تحصیلی 99-1398 چهار دوره آزمون تستی هماهنگ برگزار می گردد. اهداف این آزمون ها عبارتند از درک عمیق مطالب درسی و افزایش توان علمی دانش آموزان در سطحی فراتر از مطالب کتاب های درسی به نحوی که دانش آموزان توان پاسخگویی به آزمون های کلیه ی سطوح یادگیری ( دانش ، درک ، تجزیه و تحلیل ، ترکیب و ارزیابی ) را کسب نمایند .

 
آزمونک ها و پرسش های کلاسی :

آزمونک ها :

آزمونک ها بر اساس جدول زمان بندی که انتهای تقویم اجرایی آمده است در زنگ های درسی توسط دبیران محترم برگزار خواهد شد.

پرسش های کلاسی :

نظر به اینکه یادگیری امری مستمر و پایدار است لذا دانش آموزان می بایست در هر زمان آمادگی پاسخگویی به پرسش های درسی دبیر را داشته باشند.

آزمون های آنلاین :

  طبق برنامه از پیش تعیین شده توسط مدرسه در پرتال منتا (monta.ir) برگزار می گردد .

  متاقباً کد کاربری و رمز به دانش آموزان اعلام می گردد .

 

نمرات دانش آموزان از طریق سامانه ی مدبّر modabber.dabirestanetalash.ir  برای اطلاع اولیاء محترم دانش آموزان قابل مشاهده و بررسی می‌باشد .

 

 

توضیحی درباره ی مدبّر :

پرتال آموزشی مدبّر پل ارتباطی میان مدرسه ،دانش آموزان و اولیاء محترم می باشد

اولیاء و دانش آموزان می توانند توسط این پرتال آموزشی گزارش‌های مهم و روزآمد از جمله نمرات آزمون‌ها،کارنامه های جامع و اطلاع از وضعیت آموزشی و انضباطی را در مدرسه دریافت نمایند.

شایان ذکر است وضعیت آموزشی دانش آموزان در پایان وقت اداری روز های دوشنبه و چهارشنبه هر هفته به روز رسانی می شود .

همچنین این سایت از امنیت بالا در حفظ و نگهداری اطلاعات فردی هر دانش آموز را دارا می باشد. لذا خواهشمند است پرونده خود را در این سامانه تکمیل نمایید.

کد کاربری و رمز عبور آن،متعاقبا اعلام خواهد شد